Sertifikasyon
ISO 9001:2015
Yerli Üretim
#Türkiye
%100 Memnuniyet
Mutlu Müşteri
Ürün Katalogu

Endüstriyel Temizlik Malzemeleri

Endüstriyel Temizlik Malzemeleri

Endüstriyel temizlik ürünleri konusunda geniş bir ürün gamı bulunan ALTINDAĞ KİMYA ayrıca endüstriyel temizlik sektöründe var olan firmalara Ar-Ge ve formülasyon danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

Ağır Kir ve Yağ Sökücüler

Metal alanlar, makine aksamları, yüzeyler, zeminler ve endüstriyel alanlarda oluşan yağ kirini çözerek sökülmesini sağlamaktadır. Metal aksamlarının, metal ekipmanlarının, zeminlerin, kauçuk ve tekstil sektöründe Kullanıla bilir.

Yüzey Temizleyiciler

Yüzey temizliği amaçlı, iyonik ve noniyonik yüzey aktif maddelerden oluşmuş bir bileşimdir. Ayrıca yüzeyi temizlerken eş zamanlı dezenfekte eden bileşimlerle üretilmiş formül bileşimleri de bulunmaktadır.

Dezenfektanlar

Cansız ortamdaki bakteri endosporları dışında kalan patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfeksiyon sterilizasyon demek değildir. Sterilizasyon cansız ortamdaki patojen olan ya da olmayan tüm mikroorganizmaların yok edilmesidir. Sağlıklı olduğu halde mikrop taşıyanların çokluğu ve bulaşıcı hastalıkların belirsiz biçimlerinin sıklığı nedeniyle dezenfeksiyonun etkisi kısıtlıdır. Dezenfeksiyon özellikle dolaysız ve büyük bulaşmaları sınırlar.

Cam Sil

Cam Sil Silikonlu, su kaydırma özelliği sayesinde su lekelerinin oluşumunu önler, kolay ve kalıcı temizlik sağlar.

Deterjanlar

Deterjan, petrol türevlerinden elde edilen, temizleme, arıtma özelliği bulunan, toz, sıvı veya krem durumunda olabilen kimyasal madde, arıtıcı. Deterjanın, kelime anlamı kir sökücü olup sabun dışındaki temizleyicilerin tümünü kapsar.

Sıvı Sabunlar

Sabun, uzun zincirli organik yağ asitlerinin Na veya K tuzlarıdır. Sabunun temizleyici etkisi, bünyesinde bulunan hidrofobik kısmın yağ/kir parçacıklarını sarabilme yeteneğinden doğar.

Çamaşır Suyu

Çamaşır suyu, genellikle etken madde olarak sodyum hipoklorit içeren, temizlik ve hijyen amacıyla kullanılan kimyasal madde.

Kireç Çözücü

Kireç çözücü, sektörel olarak su sistemlerinde kireç temizliği için kireç sökücü kullanılır. Soğutma veya ısıtma sistemlerinde ve evsel kullanımlarda inhibitörlü kireç çözücü karşımıza çıkar. Oldukça çok çeşitli ham madden konsantre inhibitörlü kireç çözücüler üretmek mümkündür.